BGONAIR Live

Няма да се провежда външно оценяване след 4 и 10 клас

Проверка на знанията може да се направи през есента

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Изпити след 4 и 10 клас няма да има. Според властите проверката на знанията на учениците, които завършват съответните класове през тази учебна година, могат да се извършат в началото на следващата.

Това обясни правосъдният министър Данаил Кирилов.

„Приемането на ученици от обединените училища в 11 клас за учебната 2020-2021 г. се извършва само въз основа на окончателните оценки по учебни предмети от удостоверението за завършен първи гимназиален етап на средно образование“, поясни Кирилов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Образование
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата